MPZ0603S220CT000
Manufacturer:
TDK Corporation
Mfr.Part #:
MPZ0603S220CT000
Datasheet:
Description:
Ferrite Beads and Chips 0201(0603 Metric) SMD/SMT 22 Ω 1 A
ParameterValue
Tolerance25 %
Length609.6 µm
Width304.8 µm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Case Code (Imperial)0201
Case Code (Metric)0603
Height330 µm
PackagingReel
RoHSCompliant
Impedance22 Ω
Current Rating1 A
DC Resistance (DCR)65 mΩ
Test Frequency100 MHz
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Number of Lines1
Core MaterialFerrite
RMS Current (Irms)1 A
Max DC Current1 A
Series Resistance65 mΩ
Schedule B8504500000
Max Current Rating1 A